Synergia Case Management i AI w obszarze windykacji

Typ wydarzenia: Webinarium SPSS&MORE

O wydarzeniu

Webinarium SPSS&MORE to zdalna forma spotkań organizowanych przez Predictive Solutions (dawniej SPSS Polska). Pokazujemy w ich trakcie jak posługiwać się danymi i technologią AI, jak zarządzać sprawami mając wsparcie analityczne.

W trakcie tego webinarium postaramy się pokazać nowości w zakresie wykorzystania analiz i systemów w obszarze windykacji. Jak wykorzystać możliwości zaawansowanych środowisk informatycznych do szybszego, wydajniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia procesów windykacyjnych? Rozwiązaniem jest powiązanie systemów analitycznych i systemów operacyjnych, co pozwala elastycznie zautomatyzować całość procesu, a jednocześnie pozostawia użytkownikowi pełną kontrolę nad nim.

Na zagadnienie spojrzymy z trzech stron:

 • Biznesowej – jak cały system powinien pracować i być obsługiwany przez użytkowników końcowych.
 • Analitycznej – jak sztuczna inteligencja i maszynowe uczenie mogą wspierać proces windykacyjny.
 • Zarządzania procesem – jak bezpiecznie zarządzać procesem produkcyjnym korzystając z wyników pracy specjalistów data science.

 

dlaczego warto 

Efektywna praca

Pokażemy, z jakich elementów powinien się składać system wsparcia procesów windykacyjnych. Jak odpowiednie narzędzia informatyczne wspierają końcowych użytkowników przy pracy z klientem windykowanym.

Precyzyjna ocena szans

Na przykładzie informacji o dłużnikach zaprezentujemy, jak za pomocą nowoczesnych metod analitycznych oceniać długoterminową szansę na spłatę długu. Raz zaimplementowane algorytmy predykcyjne pozwalają automatycznie szacować szanse dla starych i nowych spraw.

Przyspieszenie przychodów

Pokażemy, jak korzystając z procedury i modeli predykcyjnych identyfikować sprawy, które wcześniej się spłacą. A także jak te modele ułatwiają dopasowanie sekwencji działań i kosztów do prognozowanej wartości odzysku.

Bezpieczne zarządzanie procesami produkcyjnymi

Dobry system ma możliwość łatwego i bezpiecznego kontrolowania procesów produkcyjnych. W trakcie spotkania pokażemy jak wygląd praca osób uruchamiających i kontrolujących te procesy.

Harmonogram

20 kwietnia 2021
10:50 - 11:00

Zapraszamy do poczekalni. Znajdują się w niej materiały dla uczestników

11:00 - 11:05

Przywitanie uczestników

11:05 - 11:30

PS VINDICATIO – systemowe podejście do informatycznego wsparcia procesów windykacyjnych

 1. Elementy systemu
 2. Procesy działające w trybie on-line
 3. Obsługa spraw
 4. Obszary efektywnego wsparcia poprzez AI
11:30 - 12:00

Wieloaspektowa ocena prawdopodobieństwa spłaty - przykład budowy modelu predykcyjnego

 1. Spłaci/nie spłaci - na dwoje babka wróżyła
 2. Lustereczko powiedz przecie... czyli co, jeśli zamiast ze szklanej kuli skorzystamy z komputera, aby:
  1. przygotować dane
  2. zbudować modele predykcyjne
 3. Veni, vidi, uti - wdrożenie modelu do działania
12:00 - 12:15

Kontrolowane i bezpieczne procesy produkcyjne

 1. Wprowadzenie do repozytorium PS VINDICATIO
 2. Wdrożenie scoringu windykacyjnego
 3. Kontrola i utrzymanie procesu
 4. Administrowanie systemu
12:15 - 12:25

Dyskusja Q&A

12:25

Zakończenie webinarium

 

Nasi prelegenci

Przemysław Budzewski
Przemysław Budzewski
Mateusz Gierczak
Mateusz Gierczak
Grzegorz Kamiński
Grzegorz Kamiński

Przemysław Budzewski

Absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Opiekuje się zespołem analityków Predictive Solutions. Główny obszar zainteresowań zawodowych to analityczne wsparcie procesów operacyjnych w szeroko rozumianej branży finansowej i FMCG (CRM analityczny, windykacja, wykrywanie fraudów). W ramach projektów realizowanych przez PS współpracuje z takimi instytucjami, jak: KIR, BNP PARIBAS, EOS KSI, Santander Bank Polska, mBANK, EUROCASH, Bon Prix. Współautor rozwiązań PS, m.in. z zakresu windykacji. Prowadzi szkolenia z zakresu technik i metodologii data mining.

Mateusz Gierczak

Absolwent Analityki Gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończył specjalizację „Analityka mikroekonomiczna”. W Predictive Solutions pracuje na stanowisku Konsultanta ds. analiz statystycznych i data mining. Zajmuje się przetwarzaniem danych oraz automatyzacją procesów z zastosowaniem PS CLEMENTINE PRO oraz języka Python.

Grzegorz Kamiński

Od przeszło 15 lat związany z Predictive Solutions. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swoją karierę zawodową wiąże z kierunkowym wykształceniem z analiz statystycznych, data mining, big data jak i branżowym, związanym z bankowością. Zdobył bogate doświadczenie z wykorzystania analiz predykcyjnych, przede wszystkim w finansach i administracji. Specjalizuje się w wykorzystaniu analiz predykcyjnych do wsparcia w podejmowaniu decyzji biznesowych. Jest zwolennikiem łączenia podejścia analiz predykcyjnych z badaniami ankietowymi.

 OPIEKUN SPOTKANIA

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Dyrektor, Analityczne rozwiązania biznesowe

  +48 501 076 035

Napisz wiadomość