Uczyć się warto …

Typ wydarzenia: Webinarium SPSS&MORE

O wydarzeniu

Zapraszamy na kolejne, chociaż tym razem nietypowe, Webinarium SPSS&MORE organizowane przez Predictive Solutions (dawniej SPSS Polska). Tak jak zawsze będziemy rozmawiać o praktycznym wykorzystaniu analityki i technologii predykcyjnych, ale w zmienionym kontekście – szkoleniowym.

Podczas webinarium przedstawimy odświeżony wachlarz możliwości naszego Centrum Szkoleniowego Predictive Solutions. Szef Konsultingu Predictive Solutions przedstawi w jakim kierunku zmienia się nasza propozycja szkoleń z technologii analitycznych. Pokaże co w nich jest szczególnie interesującego. Główną część spotkania stanowić będzie fragment wykładu ze szkolenia dotyczącego prognozowania z użyciem technik szeregów czasowych. Wykład zostanie uzupełniony o przykłady w różnych narzędziach (PS IMAGO PRO, PS CLEMENTINE PRO, R). Ciekawe wprowadzenie i trochę zaawansowanej wiedzy.

 

Zobacz czego możesz się nauczyć

Obszar zaawansowanej analityki to specjalizacja Predictive Solutions już od 30 lat. W ciągu tego okresu nasza wiedza ewoluowała: pojawiały się nowe algorytmy, klasyczne były ulepszane a sama technologia uległa gwałtownemu rozwojowi. W efekcie zebrany został cały ogrom kompetencji i doświadczeń poukładanych w poszczególne kursy i ciągi szkoleń nakierowanych na przekazanie specjalistycznej wiedzy. To, co może szczególnie interesować, to rozszerzenia szkoleń o język R, Python i obsługę framework jak Spark.

Dobierz szkolenie do swoich potrzeb

Elastyczność w zakresie całych zestawów jak i pojedynczych szkoleń jest wyróżnikiem wskazującym na możliwości Centrum Szkoleniowego Predictive Solutions. Pokażemy jak szybko znaleźć informacje o całej naszej propozycji i jak nawigować po stronie dając wyobrażenie o możliwościach poukładania szkoleń pod siebie.

Lekcja pokazowa z prognozowania

Szkolenie i webinarium w jednym? Na przykładzie szeregów czasowych pokażemy jak na naszych kursach można nauczyć się wykorzystywać wiele technologii. Ten sam algorytm można uruchomić zarówno w oparciu o technologie SPSS, CLEMENTINE czy R. To atrakcyjna alternatywa dla tych, którzy poszukują nowych możliwości i rozwiązań w zakresie analizy danych. Także ci z Państwa, którzy w swojej pracy spotykają się z ograniczeniami technologicznymi, w przykładowym szkoleniu znajdą coś dla siebie.

Harmonogram

 

9 grudnia 2020
10:50 - 11:00

Zapraszamy do poczekalni

11:00 - 11:05

Przywitanie uczestników

11:05 - 11:30

Budowanie kompetencji w czasach pracy zdalnej

 1. Szkolenia tradycyjne a szkolenia on-line
 2. Co zyskujemy, a co tracimy na szkoleniach on-line
 3. Co nowego w ofercie szkoleniowej Predictive Solutions
11:30 - 11:40

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o szkoleniach zdalnych, ale boicie się zapytać

 1. Jak działa wirtualna klasa ze zdalnym dostępem do programów
 2. Uczestnik to nie tylko widz (różne kanały komunikacji)
 3. A co jeśli…? O wsparciu technicznym dostępnym w każdej chwili
11:40 - 12:20

Prognozowanie szeregów czasowych, czyli pouczmy się tu i teraz

 1. Zacznijmy od zera – kto potrzebuje prognozować?
 2. Garść teorii – jak przekształcić to co było, w to co będzie?
 3. Dużo praktyki – przejdźmy do modeli szeregów czasowych
 4. Ogrom możliwości – spróbujmy różnych podejść
12:20 - 12:35

Warto wiedzieć więcej!

 1. Fundamenty wiedzy analityka
 2. Nowe pozycje w „menu”, czyli aktualne trendy na naszych kursach
 3. Wiedza szyta na miarę, czyli co oferuje linia niestandardowa
 4. Szkolenia otwarte
12:35 - 12:50

Dyskusja Q&A

12:50

Zakończenie webinarium

 

 

Nasi prelegenci

Aleksandra Hoffman
Aleksandra Hoffman
Grzegorz Kamiński
Grzegorz Kamiński
Celina Kozioł
Celina Kozioł
Janusz Wachnicki
Janusz Wachnicki

Aleksandra Hoffman

Absolwentka Analityki Gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończyła specjalizację „Analityka instytucji finansowych i ubezpieczeniowych”. W Predictive Solutions pracuje na stanowisku Konsultanta ds. analiz statystycznych i data mining. Zajmuje się przetwarzaniem danych i modelowaniem z zastosowaniem narzędzi PS CLEMENTINE PRO/IBM SPSS Modeler.

Grzegorz Kamiński

Od przeszło 15 lat związany z Predictive Solutions. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swoją karierę zawodową wiąże z kierunkowym wykształceniem z analiz statystycznych, data mining, big data jak i branżowym, związanym z bankowością. Zdobył bogate doświadczenie z wykorzystania analiz predykcyjnych, przede wszystkim w finansach i administracji. Specjalizuje się w wykorzystaniu analiz predykcyjnych do wsparcia w podejmowaniu decyzji biznesowych. Jest zwolennikiem łączenia podejścia analiz predykcyjnych z badaniami ankietowymi.

Celina Kozioł

Absolwentka Matematyki Stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Analityki Gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończyła specjalizacje: „Matematyka Finansowa” oraz „Matematyka Ubezpieczeniowa”. W Predictive Solutions pracuje na stanowisku Konsultanta ds. analiz statystycznych i data mining. Zajmuje się przetwarzaniem danych i modelowaniem z zastosowaniem narzędzi PS CLEMENTINE PRO/IBM SPSS Modeler.

Janusz Wachnicki

Dyrektor Konsultingu i Szkoleń w firmie Predictive Solutions (dawniej SPSS Polska). Od 25 lat zajmuje się zagadnieniami zaawansowanej analizy danych. Prowadzi szkolenia dotyczące metodologii oraz technik wykorzystywanych w badaniach rynku, oraz obszarach data mining i data science. Obok prowadzenia szkoleń zarządza projektami konsultingowymi z zakresu rozwiązywania problemów biznesowych przy wykorzystywaniu technik modelowania predykcyjnego. Specjalizuje się analizach zachowań klientów instytucji finansowych.

 OPIEKUN SPOTKANIA

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Dyrektor, Analityczne rozwiązania biznesowe

  +48 501 076 035

Napisz wiadomość