Asysty

Strona główna Szkolenia i seminaria Asysty

Asysta analityczna jest adresowana do osób, które chcą analizować własne dane i potrzebują pomocy w analizach. Ta forma pracy pozwala usiąść przy jednym komputerze, osobiście lub zdalnie, z doświadczonym analitykiem, który powie nam jak sprawdzić i przygotować dane. Pomoże też dobrać odpowiednie analizy i formy wizualizacji wyników. Jednocześnie wytłumaczy jak, po co i dlaczego robi się tak, a nie inaczej. Ta forma współpracy, to wysoce efektywna „ścieżka na skróty” łącząca w sobie realizację analiz na danych klienta z elementami dydaktycznymi. W efekcie klient uczy się wykonywać analizy określonego typu, tak by móc następnie posługiwać się nimi samodzielnie. W praktyce asysta często bywa wybierana jako uzupełnienie do szkoleń. Dzięki temu po kursie uczestnik znając już narzędzia i techniki analityczne może w asyście trenera poprowadzić analizy na własnych danych.

Rodzaje asyst

Podstawowa

Dotyczy obszaru przygotowania danych oraz podstawowych analizy i wizualizacji wyników. W zakres tej asysty wchodzą elementy importu i eksportu danych, opisu danych i sprawdzania ich jakości, operacji na zmiennych, statystyk opisowych, czy prostych analiz korelacyjnych i tworzenia standardowych obiektów wynikowych (tabel i wykresy). Poruszane mogą być również zagadnienia z obszaru projektowania kwestionariuszy, monitorowania postępów w badaniach ankietowych lub publikacji raportów.

Raportowanie

Dotyczy obszaru zagadnień związanych z konstruowaniem złożonych raportów tabelarycznych, projektowaniem i dobieraniem do danych niestandardowych form wizualizacji, czy modyfikacją szablonów raportów. W ramach wspólnych prac może powstać wzorzec raportu analitycznego zawierający zaawansowane wykresy, złożone tabele. Wszystko wzbogacone interpretacją i komentarzami do uzyskanych wyników. Celem tej asysty jest praca nad zindywidualizowanym raportem dopasowanym do danych i standardów instytucjonalnych klienta.

Automatyzacja

Asysta skierowana głównie do osób, które chcą automatyzować zadania powtarzalne związane z przygotowaniem danych i tworzeniem raportów okresowych. W ramach tej asysty uczestnicy mogą pogłębić wiedzę z zakresu wykorzystania języków skryptowych i programowania. Celem tej formy współpracy jest wspólne przygotowanie zadań wsadowych uruchamiających procesy analityczne. Może się to odbywać w trybach: „na życzenie” z określonymi parametrami lub w pełni automatycznie, gdzie wyzwalanie zadań sterowane jest np. przez datę i czas.

Zaawansowana

Ten rodzaj asysty jest skierowany do osób, które chcą wyjść poza podstawowe techniki analiz i raportowania. Dotyczy on wykorzystania zawansowanych wielowymiarowych technik statystycznych oraz algorytmów sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia. W trakcie asyst tego rodzaju klient może nauczyć się dobierać techniki do określonych danych, oceniać ich skuteczność i poznać ich zalety i wady. Doświadczony trener pomoże nie tylko w konfiguracji różnych zawansowanych parametrów, które sterują zachowaniem algorytmów, ale także w interpretacji uzyskiwanych wyników.

Techniczna

Dotyczy zagadnień związanych z szeroko rozumianą konfiguracją rozwiązań technologicznych, które dostarczamy. Chętnie pomagamy w instalacji poprawek, aktualizacji, czy pełnej migracji systemów na nowe środowisko systemowe. W ramach tego rodzaju asysty proponujemy również wsparcie z zakresu diagnostyki rozwiązań serwerowych. Analiza logów, okresowy monitoring zabezpieczeń, czy klasyczny hardening. Dzięki wsparciu doświadczonych konsultantów technicznych, administrator danego systemu może skonsultować swoje działania i upewnić się w diagnozie, zanim podejmie ostateczne decyzje.

Warunki organizacyjne

  • Praca na zasadzie klient - konsultant PS (one-to-one),
  • Preferowana praca na danych klienta,
  • Realizacja w formule stacjonarnej* lub zdalnej**,
  • Czas trwania rozliczany w dniach po 6h godzin zegarowych (time&materials),
  • Efekty pracy konsultanta PS są własnością klienta.

* Bezpośrednio w siedzibie klienta lub w naszym biurze w Krakowie/Warszawie.

** Za pośrednictwem platformy szkoleniowej Predictive Solutions (preferowane) lub innego, wskazanego przez klienta komunikatora np. Skype, Teams itp.

Co nas wyróżnia

Praktyczna wiedza

Wykładowcy to praktycy analizy danych, których wiedza i doświadczenie są gwarancją jakości.

Oryginalne materiały

Uczestnicy otrzymują autorskie materiały szkoleniowe przygotowane przez trenerów CS Predictive Solutions.

Aktualizowane programy

Programy szkoleń są dostosowywane do zmieniających się realiów pracy i zadań analityków.

Kompetencje analityczne

Predictive Solutions to firma oferująca i wdrażająca narzędzia analityczne IBM SPSS od 1991 roku.

Doświadczenie szkoleniowe

Od 1996 roku CS Predictive Solutions zrealizowało setki kursów i przeszkoliło tysiące uczestników.

Porozmawiajmy

O szkoleniu dopasowanym do Twoich potrzeb

Chętnie odpowiemy na twoje pytania, skontaktuj się z nami w sprawie oferty.

Filip  Krzystanek

Filip Krzystanek

Menedżer, analityczne rozwiązania biznesowe

797727092
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe