Asysty

Centrum szkoleniowe SPSS

Asysty

Rodzaje asyst

Asysta analityczna jest adresowana do osób, które chcą analizować własne dane i potrzebują pomocy w analizach. Ta forma pracy pozwala usiąść przy jednym komputerze, osobiście lub zdalnie, z doświadczonym analitykiem, który powie nam jak sprawdzić i przygotować dane. Pomoże też dobrać odpowiednie analizy i formy wizualizacji wyników. Jednocześnie wytłumaczy jak, po co i dlaczego robi się tak, a nie inaczej. Ta forma współpracy, to wysoce efektywna „ścieżka na skróty” łącząca w sobie realizację analiz na danych klienta z elementami dydaktycznymi. W efekcie klient uczy się wykonywać analizy określonego typu, tak by móc następnie posługiwać się nimi samodzielnie. W praktyce asysta często bywa wybierana jako uzupełnienie do szkoleń. Dzięki temu po kursie uczestnik znając już narzędzia i techniki analityczne może w asyście trenera poprowadzić analizy na własnych danych.

Rodzaje asyst

Podstawowa

Dotyczy obszaru przygotowania danych oraz podstawowych analizy i wizualizacji wyników. W zakres tej asysty wchodzą elementy importu i eksportu danych, opisu danych i sprawdzania ich jakości, operacji na zmiennych, statystyk opisowych, czy prostych analiz korelacyjnych i tworzenia standardowych obiektów wynikowych (tabel i wykresy). Poruszane mogą być również zagadnienia z obszaru projektowania kwestionariuszy, monitorowania postępów w badaniach ankietowych lub publikacji raportów.

Raportowanie

Dotyczy obszaru zagadnień związanych z konstruowaniem złożonych raportów tabelarycznych, projektowaniem i dobieraniem do danych niestandardowych form wizualizacji, czy modyfikacją szablonów raportów. W ramach wspólnych prac może powstać wzorzec raportu analitycznego zawierający zaawansowane wykresy, złożone tabele. Wszystko wzbogacone interpretacją i komentarzami do uzyskanych wyników. Celem tej asysty jest praca nad zindywidualizowanym raportem dopasowanym do danych i standardów instytucjonalnych klienta.

Automatyzacja

Asysta skierowana głównie do osób, które chcą automatyzować zadania powtarzalne związane z przygotowaniem danych i tworzeniem raportów okresowych. W ramach tej asysty uczestnicy mogą pogłębić wiedzę z zakresu wykorzystania języków skryptowych i programowania. Celem tej formy współpracy jest wspólne przygotowanie zadań wsadowych uruchamiających procesy analityczne. Może się to odbywać w trybach: „na życzenie” z określonymi parametrami lub w pełni automatycznie, gdzie wyzwalanie zadań sterowane jest np. przez datę i czas.

Zaawansowana

Ten rodzaj asysty jest skierowany do osób, które chcą wyjść poza podstawowe techniki analiz i raportowania. Dotyczy on wykorzystania zawansowanych wielowymiarowych technik statystycznych oraz algorytmów sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia. W trakcie asyst tego rodzaju klient może nauczyć się dobierać techniki do określonych danych, oceniać ich skuteczność i poznać ich zalety i wady. Doświadczony trener pomoże nie tylko w konfiguracji różnych zawansowanych parametrów, które sterują zachowaniem algorytmów, ale także w interpretacji uzyskiwanych wyników.

Techniczna

Dotyczy zagadnień związanych z szeroko rozumianą konfiguracją rozwiązań technologicznych, które dostarczamy. Chętnie pomagamy w instalacji poprawek, aktualizacji, czy pełnej migracji systemów na nowe środowisko systemowe. W ramach tego rodzaju asysty proponujemy również wsparcie z zakresu diagnostyki rozwiązań serwerowych. Analiza logów, okresowy monitoring zabezpieczeń, czy klasyczny hardening. Dzięki wsparciu doświadczonych konsultantów technicznych, administrator danego systemu może skonsultować swoje działania i upewnić się w diagnozie, zanim podejmie ostateczne decyzje.

Warunki organizacyjne

Warunki organizacyjne

  • Praca na zasadzie klient - konsultant PS (one-to-one),
  • Preferowana praca na danych klienta,
  • Realizacja w formule stacjonarnej* lub zdalnej**,
  • Czas trwania rozliczany w dniach po 6h godzin zegarowych (time&materials),
  • Efekty pracy konsultanta PS są własnością klienta.

* Bezpośrednio w siedzibie klienta lub w naszym biurze w Krakowie/Warszawie.

** Za pośrednictwem platformy szkoleniowej Predictive Solutions (preferowane) lub innego, wskazanego przez klienta komunikatora np. Skype, Teams itp.

Co nas wyróżnia

 

Praktyczna wiedza

Wykładowcy to praktycy analizy danych, których wiedza i doświadczenie są gwarancją jakości.

 

Oryginalne materiały

Uczestnicy otrzymują autorskie materiały szkoleniowe przygotowane przez trenerów CS Predictive Solutions.

 

Aktualizowane programy

Programy szkoleń są dostosowywane do zmieniających się realiów pracy i zadań analityków.

 

Kompetencje analityczne

Predictive Solutions to firma oferująca i wdrażająca narzędzia analityczne IBM SPSS od 1991 roku.

 

Doświadczenie szkoleniowe

Od 1996 roku CS Predictive Solution zrealizowało setki kursów i przeszkoliło tysiące uczestników.

Kontakt

Porozmawiajmy

o szkoleniu dopasowanym do Twoich potrzeb

Chętnie odpowiemy na twoje pytania, skontaktuj się z nami w sprawie oferty

Filip Krzystanek

Analityczne Rozwiązania Biznesowe

bankowość i finanse, ubezpieczenia, windykacja, e-commerce, agencje badawcze, usługi konsultingowe, media i reklama, IT, szkolenia

Filip Krzystanek

Menedżer

 +48 797 727 092

Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor