PS CLEMENTINE PRO

NOWOCZESNE ŚRODOWISKO ANALIZ DATA MINING i BIG DATA

Korzyści

Nowoczesne środowisko analiz data mining i big data. Wielofunkcyjny interface ułatwia zarządzanie procesem i pracą grupową. To elastyczne rozwiązanie pozwala wykorzystywać zbierane już dane oraz łatwo integrować analizy predykcyjne z procesami biznesowymi organizacji. Szeroka paleta algorytmów predykcyjnych, w tym data science oraz machine learning pozwala na rozwiązywanie złożonych zagadnień. Wbudowana integracja z językiem Python dodatkowo zwiększa zakres możliwości.

Korzyści

Standard Data Mining

Silnik analityczny IBM SPSS Modeler to zaawansowane techniki modelowania oparte o procedury statystyczne oraz sztuczną inteligencję. Oferuje graficzną wizualizację wyników i integrację z innymi środowiskami analitycznymi oraz bazami danych.

Analizy w rękach użytkowników

Rozwiązanie ułatwia współpracę użytkowników oraz bezpieczne przechowywanie procedur i zasobów analitycznych. Stwarza możliwość uruchamiania scoringów i innych procesów analitycznych przez użytkowników biznesowych.

Łatwe zarządzanie procesami analitycznymi

Wbudowane funkcjonalności pozwalają na rozbudowane zarządzanie procesami analitycznymi - od tworzenia struktury, poprzez nadawanie uprawnień i blokowanie edycji, pracę grupową, aż po kontrolę procesu.

Oszczędność czasu obsługi procesów

Nowoczesna automatyzacja procesów obejmuje nie tylko uczenie modeli predykcyjnych, ale również rozbudowane typy automatycznego wyzwalania, powiadomienia o statusie wykonania czy historyzację uruchomień.

Elastyczne rozwiązanie

Architektura rozwiązania pozwala na elastyczne dostosowanie go do wymagań organizacji oraz integrację analiz predykcyjnych z procesami biznesowymi i systemami wewnętrznymi.

Rozwiązanie real time

Dystrybucja i wdrażanie wyników, ocen czy rekomendacji zapisywanych do baz danych może być realizowana w czasie rzeczywistym poprzez systemy operacyjne.

Dla kogo?

Dla kogo?

Ocena ryzyka odejścia (churn)

Badanie zachowań klientów, objawów zwiększających ryzyko ich odejścia oraz budowanie modeli analitycznych w celu np. wydobycia reguł zachowań prowadzących do zakończenia współpracy przeprowadzane w narzędziu PS CLEMENTINE PRO pozwala na typowanie klientów o wysokiej skłonności do przerwania współpracy, a co za tym idzie, przeprowadzanie kampanii dedykowanej tym właśnie klientom

Monitorowanie jakości danych

Kontrola nad jakością danych jest nieodzownym elementem wszystkich procesów związanych z analizowaniem i przetwarzaniem danych. Sprawdzenie jakości danych powinno występować przed każdym procesem związanym z podejmowaniem decyzji w oparciu o dane. PS CLEMENTINE PRO wspiera procesy związane z integracją danych, monitorowaniem i poprawą jakości danych, a także automatyzację tych zadań.

Analityczne Data Marty

PS CLEMENTINE PRO wspiera procesy związane z integracją i przetwarzaniem danych z różnych źródeł, świetnie sprawdza się do budowania dedykowanych analitycznie Data Martów oraz operacji ETL ich zasilania. Dzięki wbudowanej automatyzacji cykliczne zasilenia można zaplanować i przeprowadzić o najbardziej dogodnej porze. PS CLEMENTINE PRO pozwala również na przeprowadzanie zaawansowanych analiz w oparciu o utworzone Data Marty.

Strategie sprzedażowe

W działaniach marketingowych ważnie jest nie tylko zdobywania nowych klientów, ale również budowanie indywidualnych, trwałych relacji z istniejącymi klientami i maksymalizacja zysku płynącego z tych relacji. Zwiększanie wartości klienta może być realizowane dzięki kampaniom sprzedaży krzyżowej. Rozwiązanie PS CLEMENTINE PRO pozwala na budowanie zintegrowanych z systemem modeli predykcyjnych dostarczających najlepszych rekomendacji produktów czy usług dedykowanych określonym klientom..

Przeprowadzanie analiz mających na celu wytypowanie klientów o wysokiej skłonności do przerwania współpracy.

Specjalista ds. kampanii CRM, Data scientist

Automatyczne i ciągłe monitorowanie jakości danych, weryfikacja przyrostów danych i raportowanie wyników. .

Data operation and data quality specialist

Budowa oraz automatyczne zasilenia analitycznych Data Martów wspierających optymalizację pracy.

BI Data specialist

Zwiększanie wartości biznesowej klientów poprzez budowanie cross-sellingowych strategii sprzedażowych.

CRM Analyst

Możliwości PS CLEMENTINE PRO

Możliwości PS CLEMENTINE PRO

Przygotowanie danych i stała kontrola ich jakości

Obecny w rozwiązaniu obecny jest potężny silnik analityczny IBM SPSS Modeler o ogromnych możliwościach i szerokim spektrum oferowanych algorytmów. Dzięki niemu użytkownik ma dostęp do narzędzi i technik wspomagających proces pozyskiwania danych z różnych źródeł, pozwalających na błyskawiczne  zarządzanie ich jakością i przekształcenia. Dodatkowo PS CLEMENTINE Pack zawiera nowe procedury znacząco ułatwiające pracę z danymi oraz wbudowaną integrację silnika analitycznego z repozytorium.

Zdobywanie wiedzy dzięki modelowaniu

Szeroki zakres konfigurowalnych algorytmów, technik statystycznych i data mining pozwala na łączenie wiedzy z danych, wiedzy biznesowej i eksperckiej w ramach interaktywnego modelowania. PS CLEMENTINE PRO to system, który skupia w jednym środowisku zaawansowane techniki modelowania oparte o procedury statystyczne oraz sztuczną inteligencję.

Zarządzanie procesem analitycznym

PS CLEMENTINE PRO jest narzędziem dostosowanym do wymogów sprawdzonej metodologii prowadzenia projektów data mining (CRISP-DM). Pozwala na jasne i przejrzyste prezentowanie procesu data mining oraz jego automatyczną dokumentację. Posiada wbudowane metody parametryzacji procedur automatycznych, w tym parametryzację kodu SQL.

Praca grupowa oraz zarządzanie pracą zespołu

PS CLEMENTINE PRO dzięki wbudowanemu repozytorium analitycznemu pozwala na scentralizowane zarządzanie procesem analitycznym. Posiada funkcjonalności, dzięki którym możliwe jest zróżnicowanie użytkownikom dostępu do zasobów analitycznych w zależności od pełnionej roli i posiadanych kompetencji. To stwarza pole do ustrukturyzowanej pracy grupowej. Rozwiązanie to w znakomity sposób usprawnia pracę w zakresie organizacji, przechowywania i udostępniania treści analitycznych.

Nowości w wersji 2.2.

Nowości w wersji 2.2

Stale rozwijamy nasze produkty,
by Twoje dane jeszcze lepiej pracowały dla Ciebie.

PS CLEMENTINE PRO 2.2 to nowoczesne środowisko analiz data mining i big data. Jest to rozwiązanie elastyczne dostosowujące się do wymagań organizacji oraz łatwo integrujące analizy predykcyjne z procesami biznesowymi i systemami instytucji. Efektem nieustannego rozwoju są nowości i zmiany, które pojawiają się w PS CLEMENTINE PRO 2.2..

  • Nowy silnik IBM SPSS Modeler 18.2.1
  • Praca grupowa w repozytorium
  • Nowości w zakresie automatyzacji
  • Nowoczesny graficzny interfejs i usprawnienia funkcjonalne

Czytaj dalej

Wsparcie klienta

Wsparcie klienta

 

support
wersja podstawowa

 

support
+ baza wiedzy

 

konsultanci

Support - wersja podstawowa

Ogólnodostępna, podstawowa wersja systemu pomocy umożliwia dostęp do dokumentacji technicznej, zadawanie pytań w systemie ticketowym i wyszukiwanie najpopularniejszych problemów „krok po kroku”.

Support + baza wiedzy

Rozszerzony dostęp do systemu supportu przeznaczony jest tylko dla aktywnych użytkowników oprogramowania PS i SPSS. Zawiera archiwum tekstów analitycznych z ekSPreSSu PREDICTIVE SOLUTIONS.

Konsultanci

Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 16:00

Szkolenia

Szkolenia

Linia kursów data mining pokazuje, jak wiele informacji można uzyskać z istniejących danych i jak za ich pomocą budować modele predykcyjne. Uczymy jak w praktyce realizować projekty data mining, by zbudowane w ich trakcie modele pracowały na rzecz instytucji. Na przykład typując klientów do kampanii i rekomendując dla nich określone działania.

Kursy tej serii podchodzą do zagadnień data mining kompleksowo, omawiając każdy z etapów. Począwszy od audytu i przygotowania danych, poprzez budowę i ewaluację modelu, a na integracji modeli z systemami informatycznymi kończąc.

DM 1- data mining, metodyka prowadzenia projektów, przygotowanie danych i wprowadzenie do modelowania-

DM 2 - data mining, zrozumienie, ocena jakości i przygotowanie danych do modelowania

Zawartość kursów niestandardowych może obejmować połączone plany kilku szkoleń lub wybrane zagadnienia. Pozwala to naszym klientom w sposób niemal idealny dopasować szkolenie do własnych potrzeb.

Opinie

Opinie

Trudno przecenić korzyści płynące z możliwości wykonywania skomplikowanych operacji na ogromnych wolumenach danych samodzielnie przez osobę, która bezpośrednio korzysta z wyników w sposób łatwy i szybki z użyciem informacji zwrotnych.

Tomasz Kondraciuk
Kierownik Sekcji i Monitorowania, Analiz i Kontroli
Wydział Gospodarki lekami

Zaufali nam

Zaufali nam

Kontakt

PS CLEMENTINE PRO

Chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu data mining w biznesie?

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, skontaktuj się z nami w sprawie oferty.

Filip Krzystanek

Analityczne Rozwiązania Biznesowe

bankowość i finanse, ubezpieczenia, windykacja, e-commerce, agencje badawcze, usługi konsultingowe, media i reklama, IT

Filip Krzystanek

Menedżer

  +48 797 727 092

  +48 12 636 96 80, wew. 103

Napisz wiadomość

formularz kontaktowy

Interesują mnie: