Po pierwsze jakość danych! – zobacz, jak przygotować dane do analizy

Tekst przeczytasz w:  1 minutę

19 marca zorganizowaliśmy kolejne webinarium. Rozmawialiśmy m.in. o tym, jak przygotować dane do analizy w sposób, który pomoże uzyskać jak najbardziej wiarygodne wyniki.

Webinarium przygotowaliśmy dla analityków oraz osób, zajmujących się badaniami ilościowymi, które często próbują odpowiedzieć sobie na pytania: Jak ocenić poprawność danych, którymi dysponujemy? Co robić, kiedy coś z nimi jest nie tak? Jak przygotować dane do analizy, by uzyskać wiarygodne wyniki?

Podczas spotkania poruszyliśmy temat praktyk weryfikacji danych i ich przygotowania do analizy, opisaliśmy najczęstsze błędy i problemy z danymi oraz pokazaliśmy kilka ciekawych sposobów na poprawę ich jakości.

Uczestnicyli mieli możliwość nauczenia się, jak efektywnie pracować z surowymi danymi od momentu ich pozyskania, poznając popularne metody oceny jakości. Dowiedzieli się przy tej okazji jak rozwijać własne techniki weryfikacji i przygotowywania danych do analizy bez potrzeby korzystania z zewnętrznych zasobów.

Dodatkowym atutem uczestnictwa w Webinarium było poznanie aspektu rozpoznawania i rozumienia problemów występujących w danych, co jest kluczem do ich skutecznego rozwiązywania. Pokazaliśmy typowe pułapki i wyzwania z jakimi mierzy się analityk, takie jak – niekompletność danych, duplikaty czy błędy na etapie wprowadzania danych. Całość zaprezentowana została na uniwersalnych przykładach zaczerpniętych z praktyki analityka.

W ostatniej części spotkania, uczestnicy otrzymali wiedzę o najlepszych praktykach i narzędziach, które pomagają osiągnąć wysoką jakość danych. Zobaczyli, jak identyfikować i korygować błędy, radzić sobie z brakami danych i stosować techniki statystyczne do eliminacji odstających wartości. Jest to klucz do przeprowadzania rzetelnych analiz.

Poniżej zamieszczamy skrót Webinarium. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!


Udostępnij artykuł w social mediach:


Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe