Przewodnik po statystyce dla socojologów

Tekst przeczytasz w:  2 minuty

To pozycja dla każdego, kto pragnie uzupełnić swój warsztat badacza o techniki statystyczne, a nie chce przedzierać się przez skomplikowane wzory i zagadnienia matematyczne. Zgodnie z założeniami autorki podręcznik jest przyjaznym wprowadzeniem do analizy ilościowej w socjologii. Prezentuje statystykę z perspektywy jej użyteczności w rozwiązywaniu codziennych problemów badawczych, z naciskiem na zrozumienie i interpretację otrzymanych wyników.

To także książka, która pomoże zrozumieć i poprawnie interpretować wyniki badań społecznych opartych na statystyce. Zawiera przykłady obrazujące poruszane zagadnienia teoretyczne oraz ćwiczenia, które pomagają utrwalić nabytą wiedzę.

Dostarczy odpowiedzi na pytania: Jak być badaczem? Jak zmierzyć szczęście? Co piszczy w szeregu statystycznym? Co widać przez okna tabeli? Jak żyć w niepewności? Jak kontrolować ryzyko? Jak postawić kropkę nad „i”?

 

 

DLACZEGO WARTO?

 

Praktyczne i użyteczne wyjaśnienie metod statystycznych! Najważniejsze zagadnienia zostały opisane w przystępny sposób, tak, aby ich zrozumienie nie wymagało rozległej wiedzy matematycznej.

Opisane przykłady wzbogacone zostały o niezbędną wiedzę teoretyczną, ze szczególnym naciskiem na zdobycie umiejętności interpretacyjnych.

Wyznajesz zasadę „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”? Książka zawiera ćwiczenia realizowane z pakietem SPSS, pozwalające utrwalić poznawaną wiedzę.

materiały do pobrania

Spis treści

Pobierz

 

Fragmenty książki

Pobierz

o autorce

 

Maria Nawojczyk
Doktor habilitowany socjologii, profesor AGH. Pracuje na Wydziale Humanistycznym AGH, w Katedrze Studiów nad Społeczeństwem i Technologią. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z zakresu socjologii ekonomicznej (ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości i nowych technologii w gospodarce), socjologii pracy i zarządzania, zarządzania międzykulturowego, metodologii, statystyki, metod ilościowych w socjologii. Aktywny członek towarzystw socjologicznych (1996 - 2001 przewodnicząca Oddziału Toruńskiego PTS, od 2009 członek zarządu Oddziału Krakowskiego PTS, wiceprzewodnicząca Sekcji Socjologii Ekonomicznej ESA). Autorka licznych publikacji naukowych. Prywatnie entuzjastka podróżowania po bliższych i dalszych zakątkach świata, odkrywania nowych smaków i kolorów.


Udostępnij artykuł w social mediach:


Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe