Webinarium "Fraud detection "

Tekst przeczytasz w: 1 minutę.
Podczas webinarium “Fraud detection - analityczna optymalizacja w systemie zwalczania wyłudzeń” pokazaliśmy, że dzięki wsparciu zaawansowanych technik analizy danych, można obniżyć ilość alertów fraudowych i zmniejszyć koszty obsługi procesu nawet o 65%.

Spotkanie zaczęliśmy od przypomnienia jak powinien działać skuteczny system wykrywania nadużyć. Przypomnieliśmy jak duże znaczenie ma moduł case-managment, który nie tylko usprawnia pracę, ale też pozwala wprowadzić do systemu informację zwrotną o wynikach dochodzeń. Omówiliśmy też znaczenie środowiska analitycznego dla dalszego rozwoju systemu - tu warto wspomnieć przede wszystkim o znaczeniu data miningu w  wykrywaniu nowych sekwencji fruadowych i backtesting dla nowych modeli i reguł. 

 

W części analitycznej skupiliśmy się na analizie czynników ryzyka i ich wzajemnych korelacjach. Dzięki temu udało się wyznaczyć poziom, powyżej którego istnieje minimalne prawdopodobieństwo potwierdzenia alertu. Pokazaliśmy, jak potwierdzić obliczenia przy pomocy dowodów statystycznych i jak przetestować stworzony przez nas model. 

 

Zapraszamy do obejrzenia skrótu w webinaru, a osoby, które są chciałyby się dowiedzieć więcej o systemie, skorzystać z usług analitycznych lub szkoleń zachęcamy do kontaktu z Filipem Krzystankiem.

 


Udostępnij artykuł w social mediach


Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor