Biblioteka i Szkolenia

Tekst przeczytasz w:  2 minuty

Przez wiele lat w ramach Biblioteki Predictive Solutions rekomendowaliśmy pozycje, które miały ułatwiać zrozumienie metod statystycznych i wykorzystanie oprogramowania z rodziny IBM SPSS STATISTICS.

Jednak upowszechnienie Big Data i powszechne wykorzystanie Data Science sprawiły, że rozwój oprogramowania do analizy danych gwałtownie przyspieszył. Rekomendowane wcześniej pozycje nadal pozostają cennym źródłem wiedzy, jednak zależy nam także na prezentowaniu najnowszych i najbardziej aktualnych rozwiązań.

Dlatego zachęcamy do korzystania z naszych szkoleń - prowadzone są w oparciu o aktualizowane na bieżąco skrypty, a uczestnicy otrzymują oryginalne, opracowane na potrzeby szkoleń materiały.

Statystyczny drogowskaz - Sylwia Bendyńska

Statystyczny drogowskaz opisuje podstawy i stanowi punkt wyjścia do zrozumienia większości istniejących obecnie testów. Podręcznik dostarcza niezbędnej wiedzy statystycznej w wymiarze teoretycznym i narzędziowym, pozwalając na praktyczne wykorzystywanie analiz statystycznych przez studenta psychologii i nauk pokrewnych, doktoranta, badacza czy analityka marketingowego w badaniu satysfakcji, postaw i opinii klientów.

Omawiane w „Statystycznym drogowskazie” zagadnienia są poruszane na szkoleniach:

Analiza klienta - Małgorzata Rószkiewicz

Dzięki rozwojowi technologicznemu mamy możliwość szerszej realizacji działań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Prowadzenie działań na rynkach nasyconych sprawia, że szczególnie bolesna jest utrata klienta z powodu braku satysfakcji, zaś koszty utrzymania klientów są zdecydowanie niższe niż koszty pozyskania nowych. Z drugiej strony może się okazać, że część klientów, których obsługuje firma, jest dla niej wyłącznie źródłem kosztów. Dlatego szczególnie ważne stają się odpowiedzi na pytania: w jaki sposób poznać potrzeby klientów? jak rozpoznać, którzy są wartościowi? jak klienci korzystają z naszej oferty? którzy klienci myślą o przejściu do konkurencji i dlaczego? Dzięki tej wiedzy firma może zyskać znaczącą przewagę konkurencyjną, wzmacniając swoją pozycję na rynku.

Książka prof. Rószkiewicz jest rozszerzeniem treści m.in. z zakresu analiz statystycznych dotychczasowych pozycji książkowych autorki. Jej nowość i unikalność wynika z faktu, że opisane analizy statystyczne zostały wzbogacone o prezentacje ich realizacji z wykorzystaniem oprogramowania . Z tego właśnie powodu jest ona polecana nie tylko dla studentów i wykładowców, ale także dla praktyków, którzy samodzielnie chcieliby rozpocząć przygodę z analizą danych.

Omawiane w książce zagadnienia są poruszane i rozwijane na szkoleniach:

Pierwsze kroki w analizie danych - Jarosław Górniak, Janusz Wachnicki

Zagadnienia omawiane w pierwszej części to pobieranie danych, ich wstępna obróbka i przygotowywanie do analizy oraz edycja wyników i dystrybucja raportów z analiz. Druga część książki to zwięzły opis podstawowych zagadnień analizy danych przedstawiony w prosty i czytelny sposób - lekkostrawny, a jednocześnie na najwyższym poziomie merytorycznym. Czytelnik dowiaduje się nie tylko, jak liczyć wybrane miary statystyczne, ale otrzymuje sporą dawkę praktycznych porad dotyczących interpretacji wyników analiz, a także sugestii, kiedy i jakich technik używać.

Omawiane zagadnienia są poruszane i rozwijane na szkoleniach:

Przewodnik po statystyce dla socjologów - Maria Nawojczyk

Podręcznik obejmuje zagadnienia z zakresu statystyki i analizy danych w naukach społecznych. Omawiane w nim zagadnienia są poruszane i rozwijane na szkoleniach:

Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe