Forum Bezpieczeństwa Banków 2022

Tekst przeczytasz w: 1 minutę.
W tym roku  byliśmy partnerem Forum Bezpieczeństwa Banków. 

Organizowane przez Związku Banków Polskich i Miesięcznik Finansowy BANK wydarzenie zgromadziło około setki uczestników. Spotkanie adresowane było w szczególności do członków zarządów nadzorujących problematykę bezpieczeństwa banków, dyrektorów i specjalistów komórek bezpieczeństwa informatycznego, ochrony informacji, ryzyka operacyjnego, audytu, compliance, prawnych oraz przedstawicieli pionu kredytowego i detalicznego.

Głównymi tematami tegorocznej edycji były zagrożenia i wyzwania związane z wojną hybrydową i konfliktem zbrojnym oraz AML w nowej, kryzysowej rzeczywistości. Te tematy są dla nas szczególnie istotne ze względu na naszą współpracę z wieloma bankami, którym udostępniamy zarówno rozwiązania do analizy danych i predykcji, jak i dedykowane systemy aml i  antyfraud.  

Pierwsza część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu danych i zapewnieniu ciągłości dostępu do usług bankowych podczas wojny hybrydowej.  Branża finansowa jest jedną z najlepiej przygotowanych do radzenia sobie z różnego rodzaju zagrożeniami - wymuszał to rynek, regulacje prawne a przede wszystkim specyfika usług i poczucie odpowiedzialności za finanse klientów. Już w 2021 roku specjaliści ds bezpieczeństwa w bankowości zauważyli  zwiększoną ilość ataków i zaczęli wzmacniać zabezpieczenia.

Drugim ważnym tematem były zmiany w przepisach AML związane z nowymi regulacjami unijnymi, obsługą obywateli Ukrainy oraz sankcjami. 

Forum Bezpieczeństwa Banków pomaga w mierzeniu się  z wyzwaniami, przed którymi staje cała branża. Dzięki takim spotkaniom możemy wspólnie z naszymi klientami dzielić się wiedzą i wypracowywać skuteczne rozwiązania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom! 


Udostępnij artykuł w social mediach


Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor