Webinarium “Inteligentne przewidywanie - techniki regresyjne w działaniu”

Tekst przeczytasz w: 1 minutę.
Na kolejnym, kwietniowym webinarium z cyklu SPSSandMore spotkaliśmy się z prawie 200 uczestnikami.

Tym razem skupiliśmy się na technikach regresyjnych, które pozwalają przewidywać wartości jednej zmiennej na podstawie innych zmiennych. Możemy prognozować na przykład wartości sprzedaży, wyniki egzaminów, czy przewidywać ryzyko kredytowego. 

W pierwszej części spotkania omówiliśmy rodzaje regresji oraz kryteria doboru właściwej techniki regresyjnej do rozwiązywanego problemu oraz struktury zebranych danych.

Następnie przeszliśmy do praktyki - pokazaliśmy, jak wykonać analizę regresji na przykładzie regresji logistycznej. Przewidywaliśmy odejścia pracowników z firmy i diagnozowaliśmy ich przyczyny. Skupiliśmy się na założeniach formalnych, doborze predyktorów i ocenie zbudowanego modelu. 

Ale samo przeprowadzenie analizy to jeszcze nie koniec pracy. W końcu robimy ją po to, by przekazywać wyniki dalej i dostarczać informacji, które poprawią działanie organizacji. Na zakończenie omówiliśmy więc dobór wizualizacji i metody automatycznego raportowania. 

Podczas webinarium pracowaliśmy z PS IMAGO PRO. Rozwiązanie oparte jest na silniku analitycznym IBM SPSS Statistics, który został rozbudowany o dodatkowe procedury analityczne, wizualizacje oraz moduł umożliwiający automatyczne raportowanie wyników.  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na pytania. 

 


Udostępnij artykuł w social mediach


Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor