Szkolenia Obsługowe

Lista szkoleń - Szkolenia obsługowe

Lista szkoleń

 
 

OB 1 /// obsługowe /// podstawowy

PS IMAGO PRO / IBM SPSS Statistics. Praca z danymi i obiektami wynikowymi

Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z oprogramowaniem w zakresie pozwalającym na efektywny start. Kurs poprzez praktyczne przykłady prezentuje kolejne kroki, które wykonuje analityk: od wprowadzania danych i ich opisu poprzez transformacje, nieodzowne przy przygotowaniu danych do analizy, kończąc na podstawowych metodach analizy i raportowania.

Dowiedz się więcej

OB 1a ///obsługowe /// podstawowy

PS CLEMENTINE PRO / IBM SPSS Modeler. Przygotowanie danych, budowa modeli i zarządzanie procesami

Szkolenie koncentruje się na efektywnym projektowaniu i zarządzaniu procesami analitycznymi. Oprócz obsługi IBM SPSS Modeler uczestnicy nauczą się wykorzystywać repozytorium systemu PS CLEMENTINE PRO oraz jego możliwości w zakresie pracy grupowej. Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać możliwości wdrażania, automatyzacji i monitorowania procesów.

Dowiedz się więcej

OB 1b ///obsługowe /// podstawowy

R. Podstawy działania języka, praca z danymi i obiektami wynikowymi

Szkolenie ma pozwolić na sprawne poruszanie się po środowisku R, którego składowymi są język, platforma programistyczna oraz zbiór pakietów oferujących dodatkowe funkcjonalności. Kurs obejmuje różne aspekty pracy: od omówienia sposobu działania języka R, poprzez przetwarzanie i operacje na różnych typach danych, do wizualizacji wyników oraz elementów automatyzacji.

Dowiedz się więcej

OB 2 /// obsługowe /// średniozaawansowany

PS IMAGO PRO / IBM SPSS Statistics. Praca z językiem poleceń, makrodefinicje, tryb wsadowy

Na tym szkoleniu uczestnicy uczą się korzystać z zaawansowanych poleceń i funkcji potrzebnych do przyspieszenia pracy i automatyzacji zadań powtarzalnych, od pobrania danych, poprzez ich przygotowanie i analizę, aż do raportowania. Tematy omawiane w trakcie kursu umożliwiają lepsze poznanie języka poleceń – „narzędzia” umożliwiającego automatyzację pracy z programem.

Dowiedz się więcej

OB 2a /// obsługowe /// średniozaawansowany

PS IMAGO PRO / IBM SPSS Statistics. Praca z danymi, wizualizacje, tworzenie i publikowanie raportów

Zadaniem szkolenia jest przygotowanie pełnego procesu analitycznego od analizy danych do raportowania wyników w jednym kompleksowym narzędziu. Kurs omawia poszczególne etapy analizy: od importu i przygotowania danych, poprzez wizualizację wyników, aż do publikacji raportu i automatyzacji jego tworzenia. Pokazuje jak przygotować raporty tradycyjne lub typu dashboard.

Dowiedz się więcej

OB 3 /// obsługowe /// zaawansowany

OB3. PS IMAGO PRO / IBM SPSS Statistics. Wykorzystanie języka Python

Szkolenie to poświęcone jest wykorzystaniu języka Python do automatyzacji zadań rutynowych, edycji raportów, czy dodawania interfejsów do własnych procedur analitycznych. Kurs ten uczy tworzyć skrypty zmieniające zawartość i sposób prezentacji wyników w oknie wynikowym programu. Pokazuje też jak budować skrypty pozwalające na dynamiczne generowanie poleceń programu.

Dowiedz się więcej

OB 3a /// obsługowe /// zaawansowany

PS IMAGO PRO / IBM SPSS Statistics. Wykorzystanie języka R

Celem tego szkolenia jest zapoznanie uczestników z możliwościami modyfikacji i rozszerzenia funkcjonalności oprogramowania za pomocą skryptów przygotowanych w języku R. Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą poszerzyć swoje analizy o dodatkowe, funkcje i techniki statystyczne dostępne w R wykorzystując w tym celu jedno, zintegrowane środowisko pracy.

Dowiedz się więcej

OB 3b /// obsługowe /// zaawansowany

PS CLEMENTINE PRO / IBM SPSS Modeler. Wykorzystanie języka Python

Kurs przygotowuje użytkowników IBM SPSS Modeler do pracy ze skryptami języka Python. Skrypty te pozwalają na oprogramowanie automatycznych zmian w ustawieniach węzłów i budowie strumienia. Uczestnicy szkolenia nauczą się także obsługi węzłów rozszerzeń, które są pomocne w rozbudowie procesów analitycznych o funkcjonalności dostępne poprzez framework Spark.

Dowiedz się więcej

OB 3c /// obsługowe /// zaawansowany

PS CLEMENTINE PRO / IBM SPSS Modeler. Wykorzystanie języka R

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do integracji obu środowisk oraz nauka korzystania z rozszerzeń R. W trakcie szkolenia pokażemy możliwości wykorzystania rozszerzeń R na każdym etapie procesu analitycznego: od wczytania danych, poprzez ich transformacje, modelowanie, aż po pracę z obiektami wynikowymi. Pokażemy także, w jaki sposób projektować własne węzły.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Porozmawiajmy

o szkoleniu dopasowanym do Twoich potrzeb

Chętnie odpowiemy na twoje pytania, skontaktuj się z nami w sprawie oferty

Filip Krzystanek

Analityczne Rozwiązania Biznesowe

bankowość i finanse, ubezpieczenia, windykacja, e-commerce, agencje badawcze, usługi konsultingowe, media i reklama, IT, szkolenia

Filip Krzystanek

Menedżer

 +48 797 727 092

Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor